8 Halowy Wyścig na Rowerach Górskich – Rotunda

Wyścig o Wielką Nagrodę RMF-FM & PEPSI MAX za nami. Halowymi zmaganiami w krakowskim klubie „Rotunda” drużyna Dobre Sklepy Rowerowe – AUTHOR zakończyła udanie sezon kolarski 2010.

Wyścig będący zamknięciem i zarazem podsumowaniem sezonu MTB w Polsce, miał charakter towarzysko-sportowy. Organizatorzy zaprosili na start polską czołówkę konkurencji XC i DH. W stawce, pojawiło się ośmiu crossowców. Wystartował m. in. najbardziej utytułowany polski kolarz MTB – Marek Galiński. Rywalizującym na trasie zawodnikom gorąco dopingowali licznie zgromadzeni kibice oraz grupa zaproszonych VIPów z Sylwesterem Szmydem, Markiem Rutkiewiczem, Wacławem Skarulem oraz Tomaszem Olbratowskim na czele.

Team Dobre Sklepy Rowerowe – AUTHOR na starcie pojawił się w składzie Paweł Wiendlocha, Piotr Wilk i Bartosz Janowski 🙂

Zbigniew Krzeszowiec, tym razem bez roweru – wcielił się w rolę VIPa, wspomagał nas głośnym dopingiem.

Wyścig rozegrany został w systemie pucharowym. Zawodnicy startowali parami. Pierwszy z każdej dwójki, przechodził do kolejnego etapu rozgrywek. Na „karkołomnej”, krętej, szybkiej trasie liczył się dobry start, spryt, umiejętności panowania nad rowerem oraz szczęście. Rywalizacja była zacięta i bardzo emocjonująca. Nie brakowało groźnie wyglądających, lecz szczęśliwie zakończonych kraks. Obyło się więc bez kontuzji, ofiar w ludziach i sprzęcie 🙂

Podczas zmagań w „Rotundzie”, koncertowo spisał się Paweł. Bez problemu przeszedł bieg eliminacyjny – „bratobójczą” walkę z Piotrkiem Wilkiem. W półfinale wyprzedził agresywnie jadącego Wojtka Halejaka. A w finale pewnie pokonał Mariusza Kozaka – wygrywając w ten sposób rywalizację w kategorii XC.

Ja i Piotrek Wilk mimo bojowych nastrojów odpadliśmy po pierwszych biegach eliminacyjnych. Dalszą rywalizację obserwowaliśmy z pozycji publiczności, mocno kibicując Pawłowi. Poniżej filmy z poszczególnych wyścigów:

1. Eliminacje: Paweł Wiendlocha vs Piotr Wilk

2. Eliminacje: Wojciech Halejak vs Bartosz Janowski– film dla ludzi o mocnych nerwach J

3. Półfinał: Paweł Wiendlocha vs Wojciech Halejak

4. Finał: Paweł Wiendlocha vs Mariusz Kozak

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj