Rowerowe arcydzieło

„Szlak, którym jedziesz, to puste, zagruntowane płótno: przestrzeń obramowana skałami, liśćmi, taśmą wyznaczającą trasę wyścigu albo stumetrowym nadmorskim klifem. W tych ramach tworzysz swoje rowerowe arcydzieło.” /B. Lopes: Jazda rowerem górskim/

Zacytowana przenośnia, świetnie obrazuje istotę kolarstwa górskiego. Mamy płótno: wymagający, techniczny, kręty, najeżony kamieniami i korzeniami szlak. W rolę artysty wciela się kolarz górski. Pędzlem w rękach twórcy jest rower. Wprawny, dobry technicznie jeździec, potrafi tym narzędziem stworzyć „rowerowe arcydzieło” – płynny, szybki, pewny, efektowny, przejazd trasy. Nie każdy biker jest artystą, a często nawet najlepsi miewają słabe strony.

Mając na względzie potrzebę doskonalenia „rzemiosła” – techniki jazdy – kolarzy górskich maratończyków, powstała koncepcja treningów MTB z drużyną Dobre Sklepy Rowerowe Author. Ćwiczenia skierowane do wszystkich chętnych bez względu na poziom zaawansowania byłyby świetnym sposobem do dobrej zabawy. Jednocześnie wspaniałą okazją do podszlifowania umiejętności panowania nad rowerem MTB.  Również sposobnością do rozmów, wymiany doświadczeń czy też poglądów, dotyczących wszelakich spraw związanych z kolarstwem, przygotowaniami, startami w wyścigach MTB.

Na razie inicjatywa jest w fazie „pomysłów i projektów”. Niemniej mam nadzieję, że w sezonie uda się wybrać na wspólną jazdę w teren, możliwe, że połączoną z testami sprzętu. Jeśli wszystko „wypali”, to szczegóły pojawią się na blogrowerowy.pl w sezonie.

Tymczasem gorąco zapraszam do oglądnięcia galerii zdjęć autorstwa Mariusza Albertusiaka, z pierwszych dwóch „pilotażowych” treningów. Jazdy odbyły się w Krakowie na przełomie października i listopada. Uczestniczyli głównie miejscowi „górale”, gościnnie pojawili się riderzy z Pszczyny.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj