Wyprzedaż!

Nowy sezon zbliża się nieubłaganie, przypomina nam o tym ostatnio nawet pogoda. Zanim jednak wsiądziemy na rower, to czekają nas przeglądy rowerów i przedsezonowe zakupy. Oferty wielu dystrybutorów dopinane są na ostatni guzik, a katalogi zamieszczane w internecie. Wstrzymajmy się jeszcze z przeglądaniem nowości na 2011 rok,  bo  w pierwszej kolejności warto rzucić okiem na wyprzedaże z poprzednich lat. Czasem można trafić na prawdziwe perełki.

Na stronie VeloDobrych Sklepów Rowerowych oferty wyprzedażowe mieszczą się pod odpowiednimi zakładkami . Przeceny można znaleźć pod nazwami konkretnych marek jak i interesującymi nas grupami sprzętu. W  tym artykule postaram się zwrócić wam uwagę na moim zdaniem największe perełki, na które udało mi się natrafić. Tak więc, zaczynamy!

Ramy

Jeśli interesuje nas rama typu full suspension warto sprawdzić ofertę Authora. Ramy A-Ray, Era i A-Rh z poprzednich lat można kupić już w naprawdę ciekawych cenach. Oczywiście każda z nich jest w zestawie z damperem i sterami.

Ramy sztywne to Author i Accent. Do prawdziwych perełek muszę zaliczyć: Author Traction, Author A-Gang 9mm, Author Synergy Disc, Accent Via Montana, Accent El Nino.

Amortyzatory

Tutaj kilka propozycji od tajwańskiego producenta RST, który od kilku lat rośnie w siłę, a także amerykańskiego Manitou. Najciekawsze amortyzatory RST to: First Platinium Disc, First Disc, Titan Air, Space Jump Free TA , Gila Plus DA (RA), Neon T8, z kolei z Manitou warto sprawdzić: R7 MRD i Minute.

Siodełka

Wybór siodełek jest naprawdę spory. Nie chodzi tu tylko o doskonałe włoskie siodełka San Marco, ale także bardziej budżetowe modele Authora lub Dartmoora. Oto kilka przykładów: San Marco Aspide Arrowhead, San Marcon Phobos Arrowhead Gelaround, San Marco Blaze Black, Author Supersport, Dartmoor Racer.

Kokpit (mostki, kierownice i sztyce)

Wybierać możemy spośród Accenta, Authora i Dartmoora, ceny momentami naprawdę atrakcyjne. Z przykładowych części wymienić trzeba: wspornik siodła accent SP-425 czy carbonowy accent race, kierownice author a-gang, wspornik kierownicy accent as-366 ah lub author a-gang.

Opony

Opony to przede wszystkim japoński Panaracer i kilka modeli Authora produkowanych nota bene również przez japońskiego producenta. Kilka propozycji: Author Beetle Juice, Panaracer Stradius Elite Z, Mach SK, Trail Blaster.

Hamulce

Tutaj modeli wprawdzie tylko kilka, ale to dlatego że cena tak atrakcyjna, że zapasy kurczą się niebotycznie. Bez dwóch zdań największą okazją są tu hamulce Hayes Stroker Carbon i Hayes Stroker Ryde. Nie chwaląc się sam od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Strokerów Carbon, na które poprzednio nie mogłem sobie pozwolić, ale wytrwale poczekałem i było warto!

Kaski

Jeżeli do tej pory nie mieliśmy jeszcze okazji zadbać o nasze bezpieczeństwo, to oto nastała. Wybór kasków jest naprawdę duży, a ceny pozwalają na zakup kasku na każdą kieszeń. Pamiętajmy, że powinien być to nieodłączny element naszej każdej wyprawy! Godne uwagi modele to: Author Spirit, Mission, Basic, MET Inferno UL, Diamante, Cosmo, Parachute, Crackerjack.

Akcesoria (błotniki, lampy, zapięcia, oleje i smary)

Tutaj sporo by wymieniać, ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam sprawdzić firmy: CatEye, SKS, Kryptonite, Finish Line.

To na tyle z mojej strony. Zachęcam do szukania na własną rękę i łowienia okazji!

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj