Liczniki dla liderów

CatEye przygotował ciekawą wersję limitowaną bezprzewodowych liczników Strada. Oryginalność pomysłu polega na doborze kolorów, a nie są one przypadkowe. Swoim designem nawiązują do koszulek Tour de France.

Strada Wireless CC-RD300W to kompaktowy licznik, który posiada 8 funkcji. Przy jej pomocy można uzyskać takie pomiary jak: prędkość (aktualna, średnia, maksymalna), dystans (dzienny oraz drugi dzienny, ogólny), czas jazdy oraz zegar. Niewątpliwą zaletą licznika jest uniwersalny uchwyt FlexTight™, który umożliwia montaż na kierownicy lub na wsporniku. Posiada także prosty system nawigacji (ClickTec™) – jako przycisk wykorzystywany jest cały licznik. Dodatkowymi cechami jest również porównanie prędkości aktualnej do średniej, programowanie dystansu po wymianie baterii, dwa rozmiary koła, uniwersalny montaż czujnika prędkości, automatyczny start i stop oraz funkcja oszczędzania baterii.

Dostępne kolory: to biały (w czerwone kropki), zielono-biały, żółto-czarny.

Biały (w czerwone kropki)

W Tour de France, lider klasyfikacji górskiej nosi białą koszulkę w czerwone grochy (fr. maillot à pois rouge). Mimo że klasyfikacja ta istniała na francuskim wyścigu od 1933 roku, odpowiednia koszulka pojawiła się dopiero w 1975 roku.

Lider klasyfikacji górskiej to tytuł nadawany zawodnikowi ścigającemu się w kolarskim wyścigu etapowym, który zdobył najwięcej punktów na tzw. górskich premiach.

Żółto-czarny

Żółta koszulka (fr. maillot jaune) – koszulka noszona przez lidera klasyfikacji łącznej (generalnej) w kolarskim wyścigu szosowym Tour de France. Jest to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w tym wyścigu. Koszulka zakładana przez kolarza po etapie, na którym wysunął się on na prowadzenie w klasyfikacji generalnej oraz noszona przez niego w następnym dniu wyścigu.

Po raz pierwszy koszulkę założył Francuz Eugène Christophe na etapie z Grenoble do Genewy. O wyborze koloru zadecydował kolor papieru, na którym drukowana była gazeta L’Auto (późniejsza L’Equipe) – główny sponsor wyścigu.

Zielono-biały

Zielona koszulka (fr. maillot vert) jest nagrodą dla najlepszego sprintera w kolarskim wyścigu Tour de France wprowadzona w 1953 roku. Od początku ma ona kolor zielony, z wyjątkiem roku 1968, kiedy najlepszy zawodnik klasyfikacji punktowej nosił koszulkę koloru czerwonego.

Informacje na temat Tour de France pochodzą z http://pl.wikipedia.org/wiki/Tour_de_France.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

1 komentarz

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj