Skarpety kompresyjne Sidi

Sidi jest kojarzone przede wszystkim z najwyższej jakości obuwiem kolarskim. W butach włoskiej firmy od zawsze ścigali najlepsi zawodnicy ze światowej czołówki. Nic więc dziwnego, że w ofercie producenta mającego tak dużo wspólnego z nogami zawodników znajduje się cała gama kolarskich skarpet.

Skarpety i opaski kompresyjne z roku na rok zyskują coraz większa popularność wśród zawodników uprawiających dyscypliny wytrzymałościowe. Do tej grupy należą również kolarze, którym po ciężkich treningach lub wyścigach zapewniają one uczucie ulgi i przyspieszają regenerację obolałych mięśni.

Kompresjoterapia pierwotnie stosowana była do leczenia żylaków kończyn dolnych. Służyły do tego przede wszystkim elastyczne bandaże, pończochy czy podkolanówki. Odpowiednio dobrany ucisk poprawia dopływ bogatej w tlen krwi w kierunku stopy, a także jej odpływ z żył. Sprawia to, że krew nie tylko nie zalega w miejscu, ale stale krąży, dzięki czemu nogi pozostają odpowiednio ukrwione, a obrzęk zmniejszony.

W przypadku sportowców skarpety mogą być używane zarówno w trakcie trwania wysiłku, jak i bezpośrednio po jego zakończeniu. Podczas jazdy na rowerze lekki ucisk mięśni będzie powodował lepsze rozprowadzenie krwi, a także rozkład ciśnienia. W pewnym stopniu ograniczone zostaną również nadmierne skurcze mięśni, dzięki czemu nie będą one ulegały tak szybkiemu zmęczeniu. Noszenie skarpet lub opaski po wysiłku przyspieszy proces regeneracji nóg i równocześnie zapewni lepszy odpływ zgromadzonego w nich kwasu mlekowego.

Przy doborze skarpet powinniśmy kierować się zasadą optymalnego doboru. Z jednej strony skarpeta nie powinna uciskać nas zbyt mocno, gdyż przyniesie to negatywny efekt w stosunku do zakładanego. Zbyt duży luz spowoduje z kolei, że będą się one zsuwać równocześnie nie spełniając swojego zadania.

W nadchodzącym sezonie w ofercie Sidi znajda się skarpety Kompression i opaski Kompression. Zapraszamy również do zapoznania się z bardzo szeroką ofertą skarpet.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj