Singltrek Centrum

Góra Smrek, znajdująca się w okolicy Świeradowa Zdroju, jest znana w swoim rejonie z jednych z najlepszych ścieżek MTB. Miejsce zlokalizowane na pograniczu Polski i Czech, nazywane przez lokalnych bikerów jako Singltrek niebawem jeszcze bardziej zyska na swojej popularności. Stanie się tak, za sprawą otwartego w tym roku centrum MTB („Singltrek Centrum”), gdzie bikerzy będą mieli okazję zadbania o swój sprzęt, wrzucenia czegoś na ząb czy odpoczynku po pełnej wrażeń jeździe. Dużym udogodnieniem będzie również możliwość wypożyczenia i przetestowania rowerów marki AGang, która uczyniła z centrum oficjalną bazę wypadową i miejsce do testowania swoich maszyn!

Singltrek pod Smrekiem jest jednym z pierwszych w Europie, specjalnie zbudowanym systemem tras i ścieżek, pozwalających czerpać jak największą przyjemność z jazdy MTB. Samo centrum zostało zainspirowane podobnymi miejscami, które od wielu lat cieszą się sporą popularnością m.in. na wyspach brytyjskich (Szkocja, Walia i Irlandia). Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych tras sprawił, że bardzo szybko zyskały one uznanie zarówno wśród początkujących, jak i wprawionych w jeździe bikerów. Dzięki temu, fani extremalnej jazdy z Czech, Polski i Niemiec licznie ściągają do regionu Frydlant, celem dobrej zabawy i zdobycia cennego doświadczenia w rowerowym rzemiośle. Pod koniec roku 2011 Singltrek pod Smrekiem, jako jedyne w Europie i jedno z pośród 7 na świecie zyskało dumne miano „IMBA Ride Center” (International Mountain Bicycling Association”).

Prawie 60 km specjalnie stworzonych tras i ścieżek, nie mogłoby istnieć samo w sobie bez dodatkowej infrastruktury. Centrum zlokalizowane w urokliwej okolicy i nad brzegiem niewielkiego jeziorka oferuje nie tylko dostęp do WC, pryszniców i szatni, ale także plac zabaw dla dzieci, myjnie rowerową, kawiarnie, sklep rowerowy czy wypożyczalnie rowerów.

Główny problemem z jakim przyszło się zmierzyć twórcom podczas tworzenia Singltrek Centrum, było znalezienie marki rowerów, która spełniała by odpowiadającą filozofię jazdy. Idealnym rozwiązaniem, okazał się wybór marki AGang, której rowery nie tylko pozwalają czerpać maksymalną przyjemność z jazdy, ale także, dzięki optymalnie dobranej geometrii i komponentom, doskonale sprawdzają się w przypadku każdego bikera. W nadchodzącym sezonie goście centrum, rządni ostrej jazdy oraz wszelkiego rodzaju szaleństwa i zabawy będą mogli skorzystać z ponad 20 rowerów marki AGang.

Jára (Spaceman) Spěšný, product manager marki AGang:

Rowery AGang i Singltrek Centrum wyznają tą samą wizję kolarstwa górskiego. Wierzymy, że każdy biker, powinien czerpać z jazdy na rowerze jak najwięcej przyjemności, a trasy Singlterk stwarzają doskonałą możliwość realizacji takiej właśnie filozofii. Ścisła współpraca pozwala także na poznanie oczekiwań naszych potencjalnych klientów, a co za tym idzie tworzenie jeszcze lepszych i dających większe możliwości rowerów.

Tomáš Kvasnička, Singltrek designer:

Singltrek pod Smrekiem tworzyliśmy z myślą o tym, aby w jednym miejscu skupić cały serwis i sprzęt, którego potrzebuje biker, chcący udanie spędzić dzień. Wiemy, że nie byłoby to możliwe bez odpowiednich rowerów, które powstają z myślą o jeździe po specyficznych trasach i terenie. Dzięki współpracy z marką AGang, które spełniają takie wymagania, udało się nam urzeczywistnić ten cel.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj