D3O – magia, wiedza tajemna

Co to takiego D3O? Najprościej można powiedzieć, że jest to rodzaj materiału zawierającego inteligentne molekuły, które przemieszczają się swobodnie podczas ruchu ale podczas uderzenia łączą się i pochłaniają energię uderzenia natychmiast wracając do swojego giętkiego stanu.

Wyjątkowe w tym materiale jest to, że jest  miękki i elastyczny. Dopiero kiedy uderzasz w niego staje się twardy jak skała. Molekuły zazębiają się absorbując i rozkładając siłę, znacznie redukując w ten sposób efekt uderzenia. Materiał ten może mieć szerokie zastosowanie, np. jako ochraniacze używane w różnych dyscyplinach sportowych, motocyklowych, odzieży roboczej, ochrony dla iPhon czy laptopów.

Jednak dla nas najciekawsze jest zastosowanie D3O w różnych dyscyplinach sportowych.  Na rynku ochraniacze z materiałem D3O znajdziecie na przykład w ofercie marki Bluegrass. Tak, tak. Mają w swej ofercie nie tylko kaski do freerid’u czy downihill’u ale i ochraniacze. U Bluegrass’a znajdziemy zarówno ochraniacze na kolana i łokcie (Bobcat i Bobcat D3O), kolana/golenie (Super Bobcat i Super Bobcat D3O) oraz kamizelki (Grizzly i Grizzly Lite). Dostępne są w dwóch wersjach: wyposażone zarówno w bardzo elastyczną piankę jak i w nowy materiał D3O.

D3O nie jest toksyczne, posiada honorowane w Europie certyfikaty. Jest łatwy do utrzymania w czystości – można prać w 40 stopniach.

Zobacz jak jest testowany D3O.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj