Wieści z Bank BGŻ Team!

Team Bank BGŻ to jedna z większych sił w krajowym peletonie. W tym roku w składzie bankowców pojawią się tacy kolarze jak: Łukasz Bodnar, Tomasz Smoleń, Błażej Janiaczyk czy Paweł Cieślik. Co słychać w drużynie Zbigniewa Szczepkowskiego i jak przebiegają przygotowania do nadchodzącego sezonu?

Nowy rok rozpoczął się dla kolarzy bardzo pracowicie. Od 6 stycznia drużyna przebywała na zgrupowaniu w Szczyrku, gdzie powoli rozpoczęło się budowanie formy na nadchodzący sezon. W zależności od pogody przeprowadzane były treningi na rowerach lub nartach biegowych. Trening tlenowy uzupełniany był poprzez ćwiczenia na siłowni, sali gimnastycznej, a także zajęcia na basenie. Nie zapomniano także o odpowiedniej regeneracji w czym pomagały sesje w saunie. Zgrupowanie, które trwało 14 dni pozwoliło na zrealizowanie w pełni założeń treningowych, a także na jeszcze lepszą integrację i zapoznanie zawodników ze sobą.

Początek lutego to kolejny wyjazd, jednak tym razem w dużo cieplejsze rejony. Podczas gdy u nas temperatury oscylowały w granicach -20st. C, w hiszpańskim Lloret de Maar, zawodnikom Zbigniewa Szczepkowskiego dopisywała słoneczna pogoda. Kolarze spędzali na rowerach nawet po 6h dziennie. Poza budowaniem bazy kilometrowej i jazdą w grupie, przeprowadzane były ćwiczenia interwałowe na dużych prędkościach, mające odpowiednio pobudzić organizm i przyzwyczaić go do zwiększonego wysiłku. Popołudnia przeznaczone były na regeneracyjne przejażdżki i odpoczynek, który po wielu godzinach spędzanych na siodełku z pewnością był dla kolarzy upragnionym wytchnieniem.

Zgrupowanie trwało ponad 2 tygodnie i zawodnicy w bardzo dobrej kondycji i humorach wrócili do kraju. Po pobycie w ciepłym klimacie, jako że pogoda za oknem nie sprzyjała zbyt długim treningom na zewnątrz, bardzo dobrym rozwiązaniem okazała się sesja na kolarskim torze BGŻ Arena.  Dla wielu podopiecznych Zbigniewa Szczepkowskiego była to całkowita nowość, jednak jak się okazało, bardzo sprawnie poradzili sobie w nowych warunkach, a jazda po pruszkowskim torze sprawiła im wiele zabawy.

Kolejny dzień, po przylocie to spotkanie drużyny z zarządem Bank BGŻ, który od kilku lat bardzo aktywnie angażuje się we wspieranie kolarstwa w Polsce.  Zawodnicy mieli okazję opowiedzieć o swoich przygotowaniach, a także celach sportowych na nadchodzący sezon. Nie bez znaczenia była także obecność Członka Zarządu Rabobank International, Sandera Pruijsa, który gościł już w Polsce podczas ubiegłorocznego Tour de Pologne. Podkreślił on znaczenie współpracy pomiędzy drużyną Bank BGŻ i Teamem Rabobank, ścigającym się z sukcesami na największych wyścigach z kalendarza WorldTour.

Równolegle, podczas pobytu w stolicy, kolarze odbywali badania wydolnościowe  w Warszawskim Instytucie Sportu. Ich celem było określenie poziomu wydolności  i ustalenie planów treningowych adekwatnych do ich aktualnej formy każdego z zawodników. Dopełnieniem wizyty był wykład dotyczący „Zasad racjonalnej diety sportowca”  wygłoszony przez panią Beatę Szczepańską z Zakładu Fizjologii Żywienia.

Aktualnie kolarze przygotowują się do wyjazdu na drugie zgrupowanie do Lloret de Mar. Będą mieli oni okazję do zapoznania się z nowym sprzętem i rowerami, które dotrą już do nich w tym tygodniu. Sprawdzą je w boju już za niecały miesiąc, podczas startu na pierwszym wyścigu w tym sezonie – La Roue Tourangelle.  Jest to już 10. edycja wyścigu rozgrywanego na pagórkowatych drogach środkowej Francji w okolicy miasta Tours.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

1 komentarz

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj