Kolej na MTB – nowości MET na sezon 2012

Wśród kasków oferowanych przez włoską firmę MET, oprócz modeli szosowych, znajdziemy również bogatą ofertę kasków MTB. MET dla każdego kasku podaje informacje dotyczące poziomu chłodzenia jak i powierzchni styku z głową. Dla przypomnienia: w przypadku poziomu chłodzenia im wyższa wartość podana przy kasku, tym wyższy stopień chłodzenia. Natomiast w przypadku styku z głową im niższa wartość tym lepsza wentylacja. Nie tylko kolarze szosowi mają się czym cieszyć, również wśród modeli MTB firmy MET widzimy bogatą kolorystkę, a w niektórych przypadkach została również zmieniona skorupa. Tak więc tyle słowem wstępu.

Nasz przegląd kasków zaczynamy od modelu Kaos UL Gel, który od lat figuruje w ofercie kasków MET. Na sezon 2012 włoska firma przygotowała dwie nowe opcje kolorystyczne: czarny oraz cyjan (dla niewtajemniczonych cyjan to odcień niebieskiego), obydwa kolory w opcji mat. Kask ten został wykonany w technologii Integra In-Molding, a więc skorupa i wypełnienie są ze sobą zespolone na całej powierzchni kasku. Dzięki temu skorupa jest sztywniejsza, żywotność kasku się zwiększa. Kask został wyposażony w przednie wkładki żelowe, które eliminują problem potu kapiącego z czoła, czy to na okulary czy bezpośrednio do oczu. Jest to naprawdę fantastyczne rozwiązanie na gorące warunki. Kaos UL Gel posiada system dopasowania Safe-T Smart czyli ustawienie odbywa się za pomocą pokrętła regulującego.

Kolejnym modelem jest Veleno. Jest to model, który został odnowiony w 100%. Zmianie uległ nie tylko jego wygląd i kolory, w których jest proponowany ale również zmieniła się jego skorupa. Został wykonany w technologii Integral In-Molding i wyposażony został w przednią wkładkę żelową oraz system regulacji Safe T-Smart. Kask ten dostępny będzie w czterech opcjach kolorystycznych.

Terra, to kolejny kask w ofercie MET’a, który w sezonie 2012 przeszedł gruntowna przebudowę. Bogata oferta kolorystyczna kasków Terra (5 opcji kolorystycznych) zaspokoi nawet najbardziej wybrednego rider’a. Kask wykonany w technologii In-Molding. Jest to proces, w którym za pomocą wysokiej temperatury i pod wysokim ciśnieniem łączy się zewnętrzną skorupę wewnętrznym wypełnieniem dla stworzenia bardziej wytrzymałego i lżejszego kasku. Terra została wyposażona w wkładki antyalergiczne oraz w system dopasowania kasku Saf-T Twist 2 – pokrętło regulacyjne umożliwiające szybkie dopasowanie kasku za pomocą jednej ręki. Kask ten dostępny będzie w jednym rozmiarze Unisize 54-61 cm.

Również Crossover, który swoją premierę miał w poprzednim sezonie tę kolekcję urozmaica w zupełnie innych opcjach kolorystycznych (aż siedem wariantów kolorystycznych). Kask został wykonany w technologii In Molding. Oprócz antyalergiczny wkładek, demontowanego daszku Crossover został wyposażony w siateczkę przeciw owadom oraz system dopasowania Safe-T E-Twist – pokrętło regulacyjne umożliwiające szybkie dopasowanie kasku za pomocą jednej ręki. Pokrętło to jest wyposażone w światełko – taki mały fajny gadżet.

Na sezon 2012 firma MET pomyślała o jeżdżących kobietach i wprowadziła do oferty model Xilo Lady – żeński odpowiednik Xilo, który został wprowadzony do sprzedaży w zeszłym roku. Kask Xilo Lady  wykonany jest w technologii In Molding. System dopasowań, jaki został tutaj użyty, to Safe-T Twist 2. Kask Xilo Lady wyposażony został w antyalergiczne wkładki, demontowany daszek oraz siatkę przeciw owadom. Damska wersja kasku Xilo dostępna będzie w dwóch rozmiarach Unismall 52-57 cm / Unisize 54-61 cm.

Jesteśmy zdania,  że bezpieczniej jeździć w kasku. Połączmy więc przyjemne z pożytecznym. Wybierzmy kask, który będzie chronił naszą głowę a do tego będzie jeszcze łady. Szeroki wachlarz barw nam to ułatwi;)

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

1 komentarz

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj