Mama i Ja. Bałtyckim szlakiem rowerowym – zapowiedź

Miło nam poinformować, że nasz blog objął patronat medialny nad wyprawą „Mama i Ja. Bałtyckim szlakiem rowerowym.” Jej celem jest aktywne spędzanie czasu z dzieckiem poprzez wspólne odkrywanie uroków “bycia w drodze” z perspektywy dwóch kółek, czerpanie inspiracji z kontaktu z naturą, poznawanie nowych ludzi.

Każdy cyklista musi się też wykazać siłą charakteru – pokonywać swoje słabości i radzić sobie niejednokrotnie z trudnymi sytuacjami. Tę pasję życia, radość jaką przynosi jazda na rowerze, hart ducha oraz przekonanie, że każdy dzień może być przygodą chcę przekazać swojej 3,5-letniej córce. Podróż ma być dla nas treningiem uważności, zanurzaniem się w “tu i teraz” zgodnie z powiedzeniem, że celem jest już sama droga.

 Planuję przejechać łącznie ok. 475 km – ze Świnoujścia do Helu. Dziennie zamierzam pokonywać ok. 40 km, uwzględniając czas na wypoczynek, zwiedzanie i różne atrakcje dla dziecka. Istotne jest dla mnie dostrzeganie klimatu mijanych przez nas miejsc, rozmowy z mieszkańcami małych wiosek oraz budowanie w dziecku przekonania, że warto wyruszyć w świat. W wolnych chwilach każdego dnia chcemy wspólnie z Jaśminką pisać bajkę inspirowaną naszą podróżą rowerową upiększając ją dzięciecymi ilustracjami(także angażując w działania artystyczne dzieci napotkane na trasie) oraz “skarbami natury” znalezionymi po drodze.

Już niebawem pierwsze przygody z tej ciekawej wyprawy!

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj