Line of Sight. Świat kurierów rowerowych!

W piątek, 14 września 2012 zapraszamy Widzów Kina Pod Baranami oraz fanów dwóch kółek na specjalne wydarzenie wpisujące się w kalendarz wrześniowych akcji pro rowerowych. Tydzień po Mistrzostwach Polski w Bike Polo zachęcamy do wejścia w środowisko kurierów rowerowych.

Przed nami między innymi projekcja dokumentu pt. Line Of Sight, który był jedną z najważniejszych pozycji tegorocznej edycji Bike Film Festival. Pokaz w Kinie Pod Baranami będzie jedynym planowanym w Polsce, autoryzowanym przez pomysłodawcę i operatora filmu, Lucasa Brunelle’a. Po sporej dawce filmowych emocji wraz ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów, zapraszamy do wzięcia udziału w rowerowej grze miejskiej.
Przyjedź na seans na swoim bicyklu i zaparkuj go na dziedzińcu Pałacu Pod Baranami!

Program:
godz. 19.00 Kino Pod Baranami (Rynek Główny 27)
– pokaz filmu Line of sight

godz. 21.00 dziedziniec PAŁACU POD BARANAMI (Rynek Główny 27)
– start gry Line of sight

Bilety:
normalny: 16 zł
ulgowy*: 14 zł
*także dla uczestników Gry Line Of Sight (Każdy uczestnik Gry zobowiązany jest do zakupu biletu na pokaz filmu w cenie biletu ulgowego, który jest jednoznaczny z wpisowym. Automatycznie otrzymuje miejsce na sali kinowej.)

Line of sight
reż. Benny Zenga, USA 2011, 60’
“Jeśli chcesz zobaczyć, jak to jest grać we Frogger w realu, na rowerze, mając tylko jedno życie, sprawdź Line Of Sight”
-Mat Hoffman, profesjonalny zawodnik BMX

Line of Sight to dokument opowiadający o nielegalnych wyścigach kurierów rowerowych, które stały się zjawiskiem globalnym. Lucas Brunelle przez ponad dekadę jeździł z najszybszymi i najbardziej doświadczonymi rowerzystami miejskimi na całym świecie, nagrywając wszystkie poczynania kamerą zamontowaną na swoim kasku. Film składa się z najlepszych nagrań z wyścigów alleycatowych – w dżunglach miejskich (Nowy Jork, Meksyk, Londyn) i tych rzeczywistych (Gwatemala), po ostrą jazdę wzdłuż Muru Chińskiego. Line of Sight to nie tylko montaż ujęć oraz szybka akcja – dokument dostarcza bowiem widzom przede wszystkim nieoceniony wgląd w społeczność gońców rowerowych, którzy biorą udział w podobnych undergroundowych zawodach.

Rowerowa gra miejska – ALLEYCAT
Line of Sight

Widzów zachęconych tym, co zobaczymy na ekranie, zapraszamy do wzięcia udziału w nocnej rowerowej grze miejskiej przygotowanej przez Wolny Rower oraz NightRiders[KRK]. Na wszystkich uczestników czekają zniżki w klubie Betel, a na wygranych atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów: LoVelo, Fitness Platinium, Bio i Eko – Naturalny Rytm Życia oraz KPB.

Widzowie zmienią się w zawodników, którzy zmierzą się w nocnym wyścigu strategicznym z serii Night Riders [KRK]. Nie będzie to wyścig kolarski, w którym główną rolę odgrywa czas. Na starcie zawodnicy otrzymają manifest z listą miejsc do odwiedzenia oraz zadań. Podczas ich wykonywania mogą się dowiedzieć o dodatkowych adresach lub zadaniach bonusowych. Oprócz czasu przejazdu, liczą się również zadania w poszczególnych punktach. Całość składa się na punktację końcową od której zależy wynik danego zawodnika. Może się okazać, że nie szybkość przemieszczania jest najważniejsza, ale odpowiednia taktyka i znajomość topografii miasta.

Aby wziąć udział w Grze Line of Sight należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na blogu Wolny Rower: www.wolnyrower.com.pl/p/line-of-sight.html

Uwaga: ilość miejsc w grze jest ograniczona!
Na zgłoszenia czekamy do czwartku 13 września 2012.

ORGANIZATORZY:
Kino Pod Baranami
Kraków Miastem Rowerów
Wolny Rower
NightRiders [KRK]

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj