Demontaż kaset i wolnobiegów – antologia kluczy

Zbliża się zima i niebawem wielu z nas zacznie remont swoich rowerów zimowych. Większość z nich to zasłużone szosówki lub rowery MTB, które mają już sporo za sobą. Dziś mała ściągawka, która niejednemu pomoże reanimować napęd naszych maszyn, a mianowicie antologia kluczy dostępnych w ofercie Park Tool do kaset i wolnobiegów.

W ofercie dystrybutora marki Parktool znajduje się sporo tego typu pozycji. Jaki wybrać? Który będzie pasował?  Poniższa tabela pomoże dopasować odpowiedni klucz do posiadanej przez nas kasety lub wolnobiegu. Zanim zaczniecie działać rzucie okiem na temat „Montaż kasety i łańcucha” opisywany już jakiś czas temu na naszym blogu.

Kod Zdjęcie Klucz Opis
 FR-1 Ściągacz do wszystkich trybów Shimano® produkowanych od 1985 r., Shimano® UG (Uniglide) produkowanych do 1985 r., S.I.S., Sun Race® i Sachs Aris®. Cienkie ścianki pozwalają założyć go do trybu bez konieczności wykręcenia z osi nakrętki kontrującej i konusa (stożka).
 FR-2    Ściągacz z dwoma zębami do starszego typu trybów Suntour®.
 FR-3    Ściągacz z czterema zębami do trybów Suntour® produkowanych od 1986 r.
 FR-4     Ściągacz do trybów Atom®, Regina®, Zeus® i niektórych trybów Schwinn Approved®.
 FR-5   Ściągacz do trybów Shimano® HG (Hyperglide) – do odkręcania nakrętki kontrującej tryb na bębenku. Uwaga: tryb musi być zablokowany za pomocą klucza SR-1, SR-2, SR-11 lub SR-18.
 FR-6    Ściągacz do wszystkich trybów BMX z czterema wcięciami.
 FR-7   Ściągacz do trybów Falcon®. Bardzo podobny do ściągacza FR-1, jednak ma większe wymiary i pasuje tylko do trybu Falcon®.
 BTT-5   Klucz wielowpustowy do odkręcania kompaktowych łożysk (wkładów suportowych, kaset) oraz pierścieni kontrujących Campagnolo® (Record, Chorus, Atena).

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

1 komentarz

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj