Przygotowanie do sezonu rowerowego

Sezon rowerowy zbliża się wielkimi krokami dlatego też zachęcamy wszystkich miłośników dwóch kółek do skorzystania z treningów motorycznych prowadzonych przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów Sport-Kliniki w Żorach. Zadbają oni o wielopłaszczyznowy rozwój aparatu ruchu, który podczas jazdy na rowerze jest niestety zwykle ograniczony tylko do jednokierunkowej pracy.

Właściwe przygotowanie fizyczne oraz dobrze przeprowadzona rozgrzewka to podstawa profilaktyki urazów w każdej dyscyplinie sportowej. Wśród kolarzy najczęściej dochodzi do przeciążeń w obrębie kolan i nadgarstków. Dość często występują także dolegliwości bólowe kręgosłupa, wynikające z długotrwałej pochylonej pozycji siedzącej specyficznej dla kolarstwa. W wielu przypadkach problemom tym można zapobiec wprowadzając odpowiednio wcześnie program profilaktyczny, oparty o wnikliwą i obiektywną diagnostykę funkcjonalną.

Badanie funcjonalne – to taki w pewnym sensie „przegląd techniczny naszego ciała”, który pomoże w wychwyceniu nieprawidłowości we wzorcach ruchowych i określi występujący „dysbalans” siły mięśniowej oraz stabilności i mobilności stawów.

Wprowadzenie ukierunkowanego treningu nie tylko poprawi deficyty, ale przede wszystkim zmniejszy ryzyko urazu. Osiągnięcie prawidłowej stabilizacji kręgosłupa i stawów kończyn poprawi ergonomię i komfort jazdy, dzięki czemu będziemy mogli efektywnie i bezpiecznie uprawiać kolarstwo, a co najważniejsze czerpać niekończącą się radość z tego sportu. Zapraszamy do skorzystania z usługi badania funkcjonalnego w Sport-Klinice w Żorach oraz do opartego na jego wynikach, specjalistycznego treningu motoryczności.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

2 komentarze

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj