Pierwsze starty za nami

W dniach 8-9 marzec zawodnicy LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH DSR AUTHOR zaliczyli pierwsze starty tego sezonu.  W sobotę  w Cieplicach obok Jeleniej Góry odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie Przełajowym, natomiast w niedzielę odbył się XII Memoriał Jana Kozłowskiego zaliczany do przełajowego Pucharu Polski. Była to znakomita okazja do sprawdzenia swojej aktualnej dyspozycji przed zbliżającym się sezonem szosowym. Bez wątpienia zarówno pierwszy jak i drugi dzień zdominowany był przez zawodników KKW JAMA WAŁBRZYCH, jednak występ naszych zawodników nie został bez historii, gdyż w każdej z kategorii górnicy zajmowali wysokie miejsca. Największą  frajdę sprawili nasi najmłodsi zawodnicy którzy tej zimy dołączyli do ekipy DSR AUTHOR. Paweł Dunicz w kategorii dzieci od 9 do 10 lat, dwukrotnie stanął na drugim stopniu podium. Karol Woźniak w kategorii dzieci od 11 do 12 lat (Żak) pierwszego dnia wygrał a drugiego dnia musiał ustąpić pierwszy stopień podium dla swojego kolegi klubowego Mikołaja Makowskiego,7 była Julia Kowalska. W kategorii młodziczek startowały Wiktoria Węgrzynowska, Nikola Bartków oraz Kinga Rynia które zarówno pierwszego jak i drugiego dnia zajmowały miejsca pod koniec pierwszej dziesiątki. W kategorii juniora młodszego Michał Nowak zarówno w sobotę jak i w niedzielę po zaciętej walce musiał uznać wyższość zawodnika z Jamy zajmując dwukrotnie 2 miejsce i w klasyfikacji generalnej po dwóch dniach również uplasował się na 2 stopniu podium. W kategorii juniorek pierwszego dnia Monika Lasota zajęła 2 miejsce a w drugim dniu była 3, natomiast Katarzyna Pawłowska była kolejno 3 i 4. Najwięcej zawodników rywalizowało w kategorii junior i tak Kamil Gorzawski  zajął  kolejno 5 i 4 miejsce co w klasyfikacji generalnej dało mu 3 miejsce. Krzysztof Skibiński pierwszego dnia był 7 a drugiego 6. W kategorii orlik 4 miejsce w niedzielnym starcie zajął Piotr Klimek. Na starcie z powodów zdrowotnych zabrakło Przewiędy,Wolskiej  i Piotrowskiej.Tak więc jak to mówią: „pierwsze koty za płoty”, a następne starty już na szosie, w Dzierżoniowie i Sobótce. Tym czasem dwójka naszych juniorów Skibiński i Przewięda już 11 marca wraz ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego wyjeżdżają  na zgrupowanie do słonecznej  Chorwacji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych weekendowych zmagań na naszej stronie internetowej