Pechowy Puchar Polski w Kłomnicach

Pierwsza seria Pucharu Polski za nami. W sobotę zawodnicy Górnik Wałbrzych DSR Author rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas. W kategorii juniora młodszego do zmagań przystąpiło 154 zawodników z całej polski. Zawodnik DSR Author Michał Nowak wywalczył 33 miejsce. W stawce 80 juniorów jak na pierwsze w tym roku zmagania w czasówce, dobrze spisali się Krzysiek Skibiński i Paweł Przewięda. Ten pierwszy zajął 7 miejsce tracąc do zwycięzcy 22 sekundy, natomiast Paweł sklasyfikowany został na miejscu 11 ze stratą 25 sek do pierwszego. Dla naszych juniorów była to także pierwsza okazja do wypróbowania nowych rowerów czasowych marki author. Reszta naszych juniorów zajmowała miejsca w 4 i 6 dziesiątce. W rywalizacji pań 18 miejsce w juniorkach zajęła Wolska, 24 Lasota i 26 Pawłowska. 47 w kategorii open była Karolina Piotrowska. Kolejnym dniem była rywalizacja ze startu wspólnego. 195 kolarzy przystąpiło do zmagań w kategorii juniora młodszego a tak duża frekwencja była powodem ogromnej ilości kraks i aż 77 zawodników nie ukończyło wyścigu. Kraksy nie ominęły też Michała Nowaka który ostatecznie poobijany skończył na 63 miejscu. Pech dotknął też juniorów. Nasi zawodnicy byli bardzo aktywni przez cały wyścig. Wszyscy próbowali swoich sił w ucieczkach. Jednak 3 km do mety w kraksie leżał Paweł Przewięda i nie ukończył wyścigu. Najlepiej wypadł Bartek Polkowski który linię mety przekroczył jako 36. 44 był Gorzawski a 76 Skibiński. Najbardziej jednak ucierpiały nasze juniorki. Również na około 3 km do mety w kraksie leżała Lasota która linię mety minęła w karetce, Karolina Wolska na rowerze Moniki (jej rower nie nadawał się już do jazdy) przyjechała 16. Nasze pozostałe panie nie ukończyły wyścigu. Przed nami przerwa świąteczna a już za 2 tygodnie kolejna seria pucharu polski w Grudziądzu.Miejmy nadzieję że  tym razem pech nas ominie.