[TEST] Rękawiczki Accent Snowflake

Jakiś czas temu dostałyśmy możliwość testowania rękawiczek Accent SnowflakeJak sama nazwa wskazuje (Snowflake – z ang. Śnieżynka), zostały stworzone na chłodne warunki. Więc kiedy tylko pogoda zrobiła się trochę gorsza – zaczął się ich czas!

Jak wiele osób wie, jeździmy maratony MTB. Zimą wybieramy różne formy aktywności fizycznej, zarówno na powietrzu jak i pod dachem. Wcześniej nie wyobrażałyśmy sobie wyjścia na rower w kiepską pogodę. Jednak w tym roku postanowiłyśmy się przełamać i zacząć porządne treningi zimowe.

Miałyśmy wybór pomiędzy różnymi wersjami kolorystycznymi rękawiczek, zdecydowałyśmy się na czarno-czerwone, które pasują do naszych strojów i rowerów. Już na pierwszy rzut oka zrobiły na nas dobre wrażenie starannym wykonaniem i ładną prezentacją. Pierwsze przymiarki również na plus – dobrze leżą i nie krępują ruchów.

accent_gloves_snowflake_red

Sprawdzałyśmy je w różnych warunkach i jesteśmy pozytywnie zaskoczone. W temperaturach powyżej 0*C można je śmiało zakładać bez dodatkowych rękawiczek. Ręka nie poci się i nie marznie. Lekko poniżej 0*C również utrzymują ciepło. Kiedy temperatury spadają poniżej -10*C sprawdzą się jako wierzchnia warstwa izolacji, z cieńszymi rękawiczkami pod spód. Oczywiście wiele zależy od krążenia krwi w organizmie – to sprawa indywidualna.

Wierzchnia strona rękawiczek jest wykonana z materiału chroniącego przed wilgocią, więc nawet przy lekkim deszczu czy śniegu wciąż można w nich śmigać. Mimo tego, iż rękawiczki przeznaczone są na rower, to sprawdzałyśmy je także w warunkach biegowych. I tu też możemy powiedzieć, że spisują się dobrze. Dodatkowymi plusami są elementy odblaskowe i wygodny, szeroki rzep.

20160109_122249

Podsumowanie testu

Plusy:

  • ciepłe
  • dobry chwyt kierownicy
  • odblaskowe elementy
  • wnętrze wykonane z miękkiego materiału
  • cena
  • materiał chroni przed wodą (śnieg)

Minusy:

  • brak powierzchni umożliwiającej korzystanie z telefonów (jak w innych modelach z tej kolekcji)

580395_811831025610499_9177502813881819327_n

Tekst i zdjęcia: Marysia i Weronika Sala (Sala Bike Team)

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj