Jesienny przegląd akcesoriów Tacx

Tacx to marka, która kojarzona jest głównie z trenażerami rowerowymi. Mało kto jednak wie, że w ofercie holenderskiego producenta znaleźć możemy również inne akcesoria, które doskonale sprawdzą się podczas treningów na zewnątrz. Dziś mały przegląd kilku z nich.

Akcesoria Smart i moc wirtualna

Podnoszenie poziomu sportowego nieodłącznie wiąże się z wiedzą i analizą danych treningowych. Jako, że na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo liczników, pulsometrów czy aplikacji rowerowych, to bez problemu można znaleźć coś dla siebie. Komplikacje zaczynają się jednak wtedy, kiedy każde z posiadanych urządzeń korzysta z innego rodzaju transmisji danych. Aby nie stosować kilku różnych czujników warto zaopatrzyć się w taki, który będzie łączył się z wszystkimi posiadanymi przez nas urządzeniami. Takie właśnie są: nadajnik do pulsu Smart oraz czujnik prędkości/kadencji Smart marki Tacx. Obydwa urządzenia wykorzystują technologie podwójnego przesyłu danych (Bluetooth / ANT+), więc z powodzeniem połączymy się w jednym czasie np. z licznikiem i aplikacją na smartphonie lub licznikiem i pulsometrem na ręce. Warto także nadmienić, że w przypadku posiadania jednego z tańszych trenażerów Tacx (np. Bluematic) oraz czujnika prędkości/kadencji Smart możliwe jest wyświetlanie tzw. wirtualnej mocy w aplikacji Tacx. To doskonała okazja aby zacząć swoją przygodę z profesjonalnym treningiem kolarskim w oparciu o waty.

Błotniki, torebki i GoPro

Gdy pogoda nie sprzyja, a my w dalszym ciągu chcemy cieszyć się treningiem na zewnątrz to warto zaopatrzyć się porządny błotnik. Propozycje Tacxa są o tyle ciekawe, że w bardzo łatwy sposób można je zamontować lub zdemontować, ponieważ mocowane są przy pomocy specjalnego adaptera. Bardzo przydatna opcja w szczególności jeśli przed wyścigiem lub wyjściem na trening na niebie wiszą deszczowe chmury. Błotniki mają kompaktowe wymiary i wykonane zostały z wytrzymałego i sztywnego tworzywa, przez co w żaden sposób nie będą przeszkadzać nam w trakcie jazdy.

Na szczególną uwagę zasługuje tylny błotnik oraz jego uniwersalny adapter. Umożliwia on nie tylko bardzo szybki demontaż samego błotnika ale także używanie go w połączeniu z wodoodporną torebką podsiodłową dostępną w rozmiarze S lub M. Dodatkowo na tym samym adapterze zamontować możemy naszą kamerę GoPro lub koszyk na bidon.

Kółeczka przerzutki

Nie ma nic gorszego niż nieprecyzyjnie działająca przerzutka tylna. Aby mieć pewność, że nie zawiedzie nas ona w najmniej oczekiwanym momencie warto na bieżąco kontrolować zużycie kółeczek. Kiedy nadejdzie ich pora to w ofercie Tacxa znajdziemy odpowiedni zamiennik. Wybierać możemy wśród kółeczek z łożyskami ślizgowymi, kulkowymi, a skończywszy na topowych łożyskach ceramicznych. Do doboru modelu odpowiedniego dla naszej przerzutki warto posłużyć się specjalnym konfiguratorem dostępnym na stronie – http://tacx.com/products/jockey-wheels/

Personalizowane bidony

Jesień i zima to dobry czas aby pomyśleć o skompletowaniu sprzętu na kolejny sezon. Bardzo dobrym uzupełnieniem naszego wyposażenia będzie bidon z nazwą lub logo naszego teamu. Tacx od wielu lat dostarcza bidony dla najlepszych drużyn kolarskich na świecie. Model Shiva używany jest przez takich kolarzy jak Peter Sagan, Rafał Majka czy Mark Cavendish. Dlaczego nie miałbyś używać go także Ty? Jeśli Wasz team zainteresowany jest bidonem w specjalnej kolorystyce lub nadrukowanym logo to prześlijcie zapytanie na https://velo.pl/formularz-zaprojektuj-swoj-bidon

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj