[TEST] Bartosz Giemza przedstawia nowy kask Bluegrass LEGIT Carbon

LEGIT Carbon to nowy kask Bluegrass przeznaczony do downhillu ale nadaje się również do jazdy enduro. Używam go praktycznie zawsze, nie ważne czy wybieram jazdę w bikeparku, na dircie czy torze pumptrack. Powłoka z włókna węglowego, wkładka EPS, dodatkowa ochrona MIPS i wyściółka z pianki PU oznaczają, że przekracza wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa.

   

Jest to również jeden z lżejszych dostępnych kasków Fullface z certyfikatem DH. Mój, rozmiar M waży ok 1080 g. Gruba wyściółka jest wyjątkowo miękka, mocno przylega do twarzy, ale ja takie kaski lubię. Pady oczywiście można zdejmować i prać, dzięki czemu utrzymuje świeżutki zapach.

 

Jestem fanem tradycyjnego podwójnego zapięcia typu D-ring, które jest chyba najbezpieczniejsze, ale wciąż wystarczająco łatwe do zapięcia i rozpięcia nawet w rękawiczkach. 

15 otworów wentylacyjnych zapewnia bardzo dobrą wentylacje podczas jazdy. Zewnętrzna skorupa kasku posiada wklęsłości które idealnie utrzymują gogle na swoim miejscu.

Daszek jest utrzymywany przez trzy wpuszczane zaczepy, trzyma się mocno i pewnie ale podczas upadku powinien się łatwo oderwać, na szczęście tej opcji nie testowałem. Chociaż nie można go regulować pod kątem, nie zakłóca pola widzenia.

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj