AirLiner, czyli sposób na dobijanie opony na zjeździe

Od kilku tygodni siedzę w górach, gdzie są fajne zjazdy, takie po kamieniach i korzeniach. Często dobijałem na nich opony. Na szczęście obręcze są całe i zdrowe. Musiałem jednak pompować trochę więcej powietrza, tracąc tym samym przyczepność i komfort jazdy po kamieniach. Rozwiązaniem okazuje się Air-Liner od Vittoria Tires.

Air-Liner to wysokiej jakości wkładka polimerowa, która zastępuje część objętości powietrza w oponie. Ta cecha, w połączeniu z kształtem poprawia wydajność jazdy. Air-Liner pozwala na zachowanie stabilności, przyczepności i kontroli opon nawet przy niskich ciśnieniach. Dodatkowo wkładka Air-Liner zwiększa ochronę obręczy przed wgnieceniami.

Montaż nie sprawił mi trudności. Wystarczy odrobina zdolności manualnych. Instrukcji nie czytałem, obejrzałem tylko obrazki ☺️ Wkładkę trzeba dopasować do obręczy, ucinając jej nadmiar. Łączymy ją zipem.

Zakładamy najpierw oponę w obręcz, wkładamy wkładkę i dopiero oponę na obręcz. Trzeba pomóc sobie łyżkami. Mleko wlewamy przez wentyl. Uszczelniamy i GRA!

Vittoria Air-Liner można kupić tutaj.

Tekst i zdjęcia: Bartosz Mikler

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj