Castelli łączy siły z Quick-Step Alpha Vinyl Team

Dwie znane firmy mające długą i bogatą historię w zawodowym peletonie łączą siły, aby przekuć swoje doświadczenie w jeszcze większą ilość zwycięstw na największych kolarskich wyścigach World Tour. Dzięki trzyletniej umowie (2022-2024) Castelli zapewni pełny arsenał odzieży wyścigowej i treningowej najlepszemu zespołowi WorldTour, Quick-Step Alpha Vinyl Team.

„Od dawna podziwiamy skrupulatne podejście zespołu Quick-Step Alpha Vinyl do przesuwania granic technologicznych sprzętu, takie samo podejście, jakie sami stosujemy w przypadku odzieży”, mówi Luca Martines, menedżer marki Castelli. „Pokazaliśmy, że odzież może zapewnić znaczną przewagę sprzetową i będziemy kontynuować badania i rozwój wraz z Quick-Step w nadchodzących latach”.

Quick-Step Alpha Vinyl będzie jedynym zespołem WorldTour ścigającym się odzieży Castelli, marki, która szczyci się ponad 145-letnią historią i jest uznawana za pierwszą, która wprowadziła do profesjonalnego kolarstwa innowacje poprawiające wydajność. Do takich zaliczyć można spodenki z Lycry, aerodynamiczne koszulki, zaawansowane kombinezony TT i szosowe oraz kultową kurtkę Gabba, która z czasem stała się niezbędna dla każdego profesjonalnego kolarza.

„W zespole Quick-Step Alpha Vinyl zawsze szukaliśmy innowacyjnych rozwiązań i nowych sposobów myślenia, które pomogą nam się doskonalić, dlatego cieszymy się, że możemy zbudować partnerstwo z Castelli” — powiedział dyrektor generalny zespołu Patrick Lefevere. „Podobnie jak my, mają długą i bogatą historię w peletonie. Mimo to wciąż starają się być najlepsi, stale się rozwijają i szukają nowych sposobów na ulepszenie swojej odzieży i utrzymanie się na szczycie. Jazda na rowerze to często walka z warunkami atmosferycznymi, a możliwość startowania w największych światowych wyścigach najlepszej dostępnej technicznie odzieży będzie ogromną przewagą dla naszych kolarzy. Cieszymy się, że Włoska firma dołączy do rodziny Wolfpack”.

Castelli wniesie swoją wiedzę z zakresu aerodynamiki do wyścigów szosowych, jazdy na czas i wyścigów na torze. Specjaliści do jazdy na czas zostali już wyposażeni w niestandardowe kombinezony i będą testować je w tunelu aerodynamicznym w styczniu, aby jeszcze bardziej poprawić swoje osiągi. Dla Quick-Step Alpha Vinyl, czołowego zespołu sprinterskiego w profesjonalnym peletonie, Castelli tworzy kombinezon wyścigowy specjalnie do dużych prędkości oraz sprintów.


„Castelli jest znane z odzieży ochronnej na zimne i mokre warunki, więc takiej, która idealnie sprawdzi się podczas wiosennych klasyków” – mówi Andrea Peron, dyrektor ds. osiągów w Castelli. „Quick-Step Alpha Vinyl to idealny zespół, z którym można współpracować, aby zaprezentować produkty, takie jak kurtki Gabba i Idro Pro do wyścigów w deszczu. Łączy nas to samo dążenie do zwycięstwa w każdym terenie i w każdych warunkach”.

W ramach partnerstwa na początku sezonu pojawi się garść innowacyjnych produktów poprawiających osiągi, w tym zupełnie nowe spodenki Free Aero RC; kombinezony BTW i Superleggera; oraz kurtki Idro Pro 3, Gabba RoS i Perfetto RoS.

Każdy innowacyjny produkt stworzony przy wsparciu Quick-Step Alpha Vinyl w końcu trafi do standardowej kolekcji Castelli i w ramach odzieży teamowej Servizio Corse.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj