Michał Kwiatkowski i Sidi świętują na podium Amstel Gold Race

Po raz kolejny fotofinisz zdecydował o  zwycięstwie w tegorocznej edycji Amstel Gold Race, gdzie Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadier) pokonał Francuza Cosnefroya w zapierającym dech w piersiach sprincie do mety. Po raz drugi w karierze Mistrz Świata z Ponferrady 2014 wygrał prestiżowy wyścig z nerwowym zwrotem akcji.

Amstel Gold Race 2022 – 56th Edition – Maastricht – Valkenburg 254,1 km – 10/04/2022 – Benoit Cosnefroy (FRA – AG2R Citroen Team) – Michal Kwiatkowski (POL – INEOS Grenadiers) – photo Nico Vereecken/PN/SprintCyclingAgency©2022

Atak na legendarnym podjeździe Cauberg okazał się decydujący, pozwalając jemu i Francuzowi zbudować niezbędną przewagę, aby dotrzeć do mety i walczyć o zwycięstwo w emocjonującym sprincie. „To był bardzo ciężki finisz” – powiedział Kwiatkowski – „Miałem dużą wiarę w swoje umiejętności ale ostatnie pięćdziesiąt metrów było bardzo trudne. Odpowiedzialność, którą powierzył mi zespół, była duża i to moim obowiązkiem było jak najlepiej wykorzystać tę okazję. Przeszedłem przez kilka trudnych miesięcy po Covid`zie. To zwycięstwo jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ potwierdza, że ​​nadal mogę startować na wysokim poziomie i wynagradza mi to całą ciężką pracę, którą wykonałem od początku sezonu.”

Mistrz Polski rozpoczął zwycięski sprint mając na nogach buty Wire 2 marki Sidi, które charakteryzują się niesamowitą mieszanką wytrzymałości i lekkości, idealnej do podtrzymywania nerwowych zmian tempa oraz mocy uwalnianej podczas mocnych akcji, takich jak ta, którą widzieliśmy wczoraj na mecie Valkenburga. Ultralekka podeszwa Vent Carbon, wykonana ręcznie z włókna węglowego, ma na celu maksymalizację sztywności przy utrzymaniu odpowiedniego stopnia elastyczności potrzebnej do jak najlepszego przeniesienia siły pedałowania.

Amstel Gold Race 2022 – 56th Edition – Maastricht – Valkenburg 254,1 km – 10/04/2022 – Michal Kwiatkowski (POL – INEOS Grenadiers) – photo Nico Vereecken/PN/SprintCyclingAgency©2022

Dla Sidi zwycięstwo w holenderskim klasyku jest godnym zakończeniem emocjonującego tygodnia, gdzie także w Kraju Basków, sportowcy wspierani przez włoską markę odnieśli wiele sukcesów. Trzeci etap wygrał gospodarz Pello Bilbao, a Carlos Rodriguez okazał się zwycięski na piątym etapie. Wreszcie, świetny występ Daniela Martineza, który po sukcesie w Zamudio na IV etapie, zapewnił mu triumf w klasyfikacji generalnej.

Informacja prasowa (ATCommunication)

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj