Toscen – czujnik upadku na kask

Tocsen jest to mały czujnik przyklejany na kasku, który w razie wypadku automatycznie wzywa pomoc. Łączy się z aplikacją i wysyła SMS do Twoich osobistych kontaktów alarmowych oraz powiadomienie do społeczności znajdującej się w pobliżu. To idealny produkt nie tylko dla rowerzystów, preferujących samotną jazdę, ale także dla tych, którzy uprawiają inne dyscypliny sportów outdoorowych, np. rolki, narty czy wspinaczka.

CZUJNIK

Mocowany jest do kasku za pomocą dołączonej dwustronnej taśmy klejącej. Zaleca się umieścić go z boku w tylnej części kasku, czyli za uszami. Czujnik występuje w kolorze czarnym i różowym, ma 3 cm średnicy i odstaje od kasku na niecałe 1,5 cm. Dzięki klasie szczelności IP67 urządzenie jest chronione przed wodą i pyłem, więc nie trzeba go zakrywać podczas jazdy w deszczu. Tocsen ładowany jest przez złącze micro USB, a bateria starcza na wiele godzin użytkowania.

APLIKACJA

Czujnik łączy się przez Bluetooth z aplikacją na smartfonie, która jest dostępna dla systemów iOS, Android i Huawei. Za pomocą aplikacji instaluje się czujnik. Należy wtedy zadbać, aby był on podłączony do ładowania, a w telefonie był włączony Bluetooth oraz lokalizacja. Gdy aplikacja wykryje urządzenie, będzie można zmienić jego nazwę oraz sprawdzić poziom naładowania baterii. W aplikacji wprowadza się również dane przydatne dla służb ratunkowych oraz ustawia się osobiste kontakty alarmowe, czyli tworzy się listę osób, które mają być powiadomione podczas wypadku. Oprócz kontaktów, aplikacja wyśle powiadomienie do innych użytkowników systemu, jeśli akurat są w pobliżu. 

Kolejną ważną funkcją aplikacji jest możliwość ręcznego wezwania pomocy oraz przetestowania urządzenia. Wystarczy kliknąć „Wypróbuj Tocsen”, a potem rozpocząć symulację. Jeśli włączy się alarm na telefonie to znaczy, że wszystko jest poprawnie ustawione.

JAK TO DZIAŁA

Rozpoczynając rowerową wycieczkę lub inną outdoorową aktywność należy włączyć w telefonie Bluetooth, lokalizację i upewnić się w aplikacji, że status urządzenia zmienił się na aktywny. Jeśli podczas jazdy, precyzyjny czujnik przyspieszenia zamontowany w urządzeniu wykryje nagły upadek to automatycznie na telefonie włączy się alarm oraz odliczanie. Jeśli nic poważnego się nie stało, można go anulować, ale jeśli przez 30 sekund się tego nie zrobi to wtedy rozpocznie się akcja ratunkowa.

Do kontaktów alarmowych zostanie wysłany SMS z lokalizacją, a społeczność Tocsen będąca w pobliżu zostanie powiadomiona przez aplikację.

Czujnik dostępny jest w dobresklpeyrowerowe.pl

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj