Demo Day 2012!

Przeglądając internet można pomyśleć że ten czy inny sklep ma bogatą ofertę, ale to dopiero po wejściu na hale prezentacji Demo Day i zobaczeniu naraz tylu nowości opada przysłowiowa szczęka. Taki efekt przeżywam co roku gdy odwiedzam tą imprezę.

Sama impreza to całodzienne wydarzenie, ale żeby zobaczyć wszystko dokładnie i porozmawiać o wszystkich pokazanych nowościach trzeba byłoby zostać na noc.

Około 10:00 nastąpiło oficjalne powitanie gości. W kilku zdaniach prezes firmy Velo, organizatora sieci Dobre Sklepy Rowerowe, Tomasz Radzki przedstawił koncepcję sieci. Podziękował również zawodnikom oraz klubom z którymi współpracuje. Jak przystało na największą sieć sklepów rowerowych i to że ludzie firmy podkreślają swoje oddanie kolarstwu zaangażowanie w rozwój kolarstwa przebijał się z wypowiedzi zarówno prezesa jak i organizatorów i zawodników. Przedstawiona została koncepcja „wspieramy młode talenty”, czyli pomysł na współpracę z klubami pracującymi z młodzieżą. Pierwszym klubem już objętym taką współpracą jest Dobre Sklepy Rowerowe – Author LK UKS Pszczyna a wkrótce, oficjalnie  dołączy kolejny. Koncepcja docelowo ma wspierać kilka klubów z całego kraju.

Następnie opiekunowie marek, których produkty znajdziemy w ofercie Dobre Sklepy Rowerowe zaprezentowali wybrane nowości sprzętowe.  Zwrócili uwagi na nowe trendy, które możemy obserwować na rynku. Dla mnie najciekawsze były takie drobnostki i niuanse produkcji o których nie sposób się dowiedzieć z innych źródeł.

Po tej części i krótkiej przerwie nastąpiła prelekcja kolegi Hajera. Dobrze, że organizatorzy zdecydowali się podzielić popisy oratorskie kolegi Hajera na dwie części, bo wręczenie nagród dla zawodników Dobre Sklepy Rowerowe ROAD MARATON musiałoby odbyć się koło 22:00…

Miło obserwować rozwój cyklu DSR Road Maraton. Organizatorzy wkładają w pracę nad tym cyklem kawał swojego serca. Każdego roku widać progres i wzrost zainteresowania maratonami szosowymi. Chyba podobnie uważa Sylwester Szmyd skoro zdecydował się ufundować puchar dla zawodnika, który zdobył w całym cyklu najwięcej punktów. Nasz najlepszy kolarz przygotował też nagrody dla pozostałych wyróżnionych zawodników.

Wszyscy chętni mieli możliwość przetestowania wybranych modeli z tegorocznej kolekcji, z czego mimo chłodnej, jesiennej pogody skorzystało naprawdę wielu. Dla tych którzy nie chcieli zbytnio zmarznąć na zewnątrz, przygotowano specjalne stanowisko marki Tacx, na którym można było przetestować najnowsze trenażery i oprogramowanie holenderskiej firmy.

Na koniec dnia myślę, że każdy był zadowolony. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć na własne oczy najlepszej jakości sprzęt, porozmawiać z zawodnikami, ciekawymi ludźmi i przy okazji jeszcze dowiedzieć się czegoś naprawdę interesującego. Natomiast organizatorzy mogą cieszyć się kolejnej udanej edycji tego wydarzenia i sporej frekwencji.

Zobaczcie zdjęcia z Demo Day 2012:

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

1 komentarz

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj