SIXTY to więcej niż but

SIXTY to więcej niż but. Można stwierdzić to już na pierwszy rzut oka. To symboliczny model dla uczczenia 60 lat marki Sidi i ważny kamień milowy w historii firmy.

Historia Sidi, to ciężka praca, pasja i intuicja do biznesu. To właśnie te elementy doprowadziły firmę na drogę do ciągłego rozwoju i innowacji w dziedzinie kolarskiego obuwia. Co ważne przyczyniły się one do wspaniałych zwycięstw w najbardziej prestiżowych wyścigach kolarskich na świecie i umocniły Sidi w roli jednego z wiodących producentów w branży rowerowej.

60 lat doświadczenia w produkcji butów to nowy kamień milowy w dalszym rozwoju, którego celem jest tworzenie produktów o jeszcze wyższych standardach jakościowych. Model SIXTY został już z powodzeniem przetestowany podczas wyścigów przez topowych zawodników wspieranych przez markę Sidi. But jest rezultatem szeroko zakrojonej analizy i śledzenia rynku kolarskiego obuwia, która pozwoliła na stworzenie lekkiego, wytrzymałego, wygodnego  i charakteryzującego się wysokimi osiągami obuwia.

Buty SIXTY zostały stworzone z myślą oddania czci 60-latom, dlatego najwięcej uwagi poświęcono strukturze,  kształtom oraz elementom, które marka Sidi dopracowała przez ostatnie dekady do perfekcji.  Jednym z najważniejszych elementów nowego SIXTY jest mechanizm zamykający zainspirowany topowymi modelami Shot oraz Wire 2 Carbon. Jego nowa wersja jest jeszcze bardziej lekka i zaawansowana. Carbonowa podeszwa jest niezwykle sztywna i praktycznie w całości przenosi moc wkładaną w nacisk na pedały. Sidi zmaksymalizowało także dopływ powietrza do stopy. Minimalistyczny design i kształt zapewnia minimalne opory powietrza i sprawia, że buty prezentują się nowocześnie i stylowo.

Jednym z pierwszych zawodników, który miał okazję sprawdzić nowy model SIXTY jest Egan Bernal. Podczas jego ostatniej wizyty w firmie otrzymał limitowaną złotą parę dla uczczenia swojego zwycięstwa w Tour de France, które równocześnie było 15-tym zwycięstwem w tym wyścigu przez zawodnika sponsorowanego przez Sidi. Bernal został pierwszym Kolumbijczykiem w historii, który zatriumfował w Wielkiej Pętli w wieku zaledwie 22 lat. Zaliczył on także iście złoty sezon wygrywając w wyścigach takich jest Paris-Nice, Tour de Suisse oraz Grand Piemonte, a także zajmując miejsca na podium w Lombarida, Volta Catalunya oraz Giro di Toscana. Sidi oraz Egan Bernal nie mogą doczekać się nowych ekscytujących wyzwań sportowych w 2020 roku.Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

1 komentarz

  • Reply Jakub Jagusiak 4 marca, 2020 at 13:35

    Fakt, prezentują się dość nowocześnie i stylowo, dla mnie jednak najlepsze i najwygodniejsze są moje stare wycieruchy. Nie wiem jak to jest, ale za każdym razem, gdy kupuję nowe buty (mam 3 pary, z którymi chyba będę musiał się rozstać) to totalnie mi one nie leżą. Może muszę je jakoś porozciągać?

  • Dodaj komentarz.

    Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj