„Wielka Pętla” domknięta

6 lipca 2007 roku rozpoczęła się 94ta edycja Tour de France. Prolog wyścigu to ośmiokilometrowa czasówka na ulicach Londynu, która miała miejsce w niedzielę 7 lipca. SIDI po raz kolejny bardzo mocno zaznaczyło swoją obecność podczas Wielkiej Petli: 31 sportowców z 11 teamów, w tym dwie drużyny w pełni sponsorowane przez Sidi (Team CSC oraz Team Liquigas). Spośród najważniejszych gwiazd tegorocznego Tour’u jadących w SIDI należy wymienić: Filippo Pozzato, trzykrotnego zdobywcę tytułu Mistrza Świata Oscara Freire, dwukrotnego zwycięzcę Giro D’Italia Paolo Savoldelliego australijskiego sprintera Robbiego McEwena, oraz utalentowanego Ukraińca Jaroslava Popovycha.
Już prolog przyniósł pierwszy sukces dla SIDI. Mistrz Świata w jeździe na czas – Fabian Cancellara (CSC) wygrał na ulicach Londynu i został pierwszym liderem tegorocznego Touru. Niestety kolejne etapy stały pod znakiem skandali dopingowych, które mocno namieszały w czołówce. Na mecie 20 etapu, na Polach Elizejskich, jako pierwszy zameldował się Daniele Bennati (Włochy/Lampre).
W klasyfikacji generalnej na szczycie stawki znalazł się Alberto Contador z grupy Discovery Channel jeżdżący w obuwiu SIDI. To kolejne po Giro d’Italia pierwsze miejsce dla kolarza jeżdżącego w butach włoskiej marki. Hiszpan został niespodziewanym zwycięzcą jednego z najbardziej emocjonujących i zarazem kontrowersyjnych Tour’ów. Emocje towarzyszyły wyścigowi do samego końca, o czym najlepiej świadczą różnice czasów w pierwszej trójce – najmniejsze w historii Tour’u. Tym bardziej gratulujemy młodemu tryumfatorowi zwycięstwa w najtrudniejszej etapówce na świecie i życzymy dalszych sukcesów.

Klasyfikacja generalna Tour de France 2007:

1. Alberto Contador Hiszpania/Discovery Channel 91:00.26
2. Cadel Evans Australia/Predictor-Lotto +23 s
3. Levi Leipheimer USA/Discovery Channel +31
4. Carlos Sastre Hiszpania/Team CSC +7.08
5. Haimar Zubeldia Hiszpania/Euskaltel +8.17
6. Alejandro Valverde Hiszpania/Caisse d’Epargne +11.37
7. Kim Kirchen Luksemburg/T-Mobile +12.18
8. Jarosław Popowicz Ukraina/Discovery Channel +12.25
9. Mikel Astarloza Hiszpania/Euskaltel +14.14
10. Oscar Pereiro Hiszpania/Caisse d’Epargne +14.25

Najlepszy sprinter: Tom Boonen (Belgia/Quick Step) – Zielona koszulka
Najlepszy młodzieżowiec: Alberto Contador (Hiszpania/Discovery Channel) – Biała koszulka
Najlepszy „góral” Juan Mauricio Soler (Kolumbia/Barloworld) – Biała koszulka w czerwone grochy
Więcej …

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.