Wirtualne wyścigi – podsumowanie zimy

Tym razem Mirek Dyka z teamu Velo Poland przedstawił nam podsumowanie zimowej części sezonu. Przez swoją wrodzoną skromność zapomniał nam wspomnieć, że podsumowanie to pasmo sukcesów drużyny Velo Poland i indywidualnych Mirka. Serdecznie gratulujemy!
Zimowy sezon wyścigów wirtualnych VCF zmierza ku końcowi. Jak co roku okres ten charakteryzował się dodatkowymi konkurencjami z serii LDR (Long Distance Ride) umożliwiającymi współzawodnictwo na dłuższych trasach.

Fortius LDR Winter League 2007 – 1 miejsce Mirka

W wyścigach rozgrywanych na oprogramowaniu Fortius VR możliwe jest korzystanie z funkcji „slipstreaming”. Można ją przyrównać do tzw. „jazdy na kole”, gdzie wykorzystuje się tunel aero tworzony bezpośrednio za jadącym przed nami zawodnikiem. Do tego celu można stosować zarówno przejazdy (pliki ściągnięte z internetu) konkurentów, jak i własne, zapisane wcześniej. Część zawodników VCF preferuje pierwszą metodę, a część formuje własny peleton umozliwiający lepsze rozłożenie sił na całej trasie. W tym przypadku oznacza to, że każda trasa LDR powinna być przejechana wielokrotnie – jest to dodatkowa motywacja do żmudnego zimowego nabijania bazowych kilometrów.

Ciekawą propozycją był również Tour VCF – impreza 8-dniowa przypominająca typowy wyścig wieloetapowy. Każdego dnia należało zaliczyć kolejną trasę, obowiązywały 24h limity czasowe. Kumulacja zmęczenia i brak dnia regeneracyjnego powodowały, że ten wyścig należał do najtrudniejszych imprez organizowanych przez VCF.

VCF Tour – i kolejna wygrana…

Oprócz wyścigów rozgrywanych w wirtualnej rzeczywistości (Fortius VR) odbywały się również konkurencje wykorzystujące inne możliwości trenażerów Tacx – Real Life Video. W tym przypadku kompletna trasa RLV również podzielona była na odpowiednie etapy. Wrażenia z jazdy po sfilmowanych cyfrową kamerą HD autentycznych trasach wielkich tourów czy klasyków są dla wielu zawodników dodatkową atrakcją umożliwiającą większe zaangażowanie w trening na trenażerze.

Iron Horse Classic – 4 miejsce

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.