Od granulatu do błotnika

Idealny błotnik w 8 krokach

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak powstaje błotnik? Dobrze przemyślane rozwiązania i najnowocześniejsza technologia są niezbędne do wyprodukowania doskonałego produktu. Przejdź razem ze specjalistami SKS-GERMANY krok po kroku przez proces produkcji błotnika MUDROCKER!

Krok 1: Zaczyna się od pomysłu

Jaki jest obecny trend? Jakie są nowe geometrie rowerów? Trzeba stale obserwować branżę rowerową i analizować rynek, aby znać trendy konstrukcyjne i „złapać” pomysł na produkt. Oprócz łatwości obsługi i bezpieczeństwa ważne jest, aby wszystkie komponenty mogły być produkowane „ekonomicznie” i z najwyższą jakością.

Krok 2: „Dziecko” nabiera kształtu

Dział rozwoju jest pierwszy w akcji: błotnik jest początkowo konstruowany w formacie 3D na komputerze, a prototyp tworzony jest na drukarce 3D na tej podstawie. Następnie specjaliści z działów zarządzania produktem, projektowania i produkcji narzędzi pracują „wewnętrznie” aby dopracować szczegóły związane z produkcją nowego modelu.

Krok 3: Test, test, test

Prototyp jest dokładnie testowany w próbach terenowych. „Maszyna do spryskiwania wodą” również dostarcza istotnych informacji. Wyposażony w prototypy rower toczy się po mokrym taśmociągu, symulując jazdę w deszczu. Teraz dokładnie sprawdza się jaką ochronę oferuje prototyp.

Krok 4: Projekt szyty na miarę

Oczywiście błotnik powinien być nie tylko praktyczny, ale również dobrze wyglądać. Dlatego projektanci zaczynają nadawać konstrukcji technicznej atrakcyjny, nowoczesny wygląd. Powstaje kolejny prototyp wraz z ostatecznym projektem, który zostanie jeszcze raz sprawdzony. Kiedy wszystko jest idealne, formy wtryskowe są konstruowane w procesie 3D.

Krok 5: Teraz wymagana jest precyzyjna praca

Formy wtryskowe są obecnie budowane w narzędziowni z dokładnością do setnych części milimetra. Forma składa się z dwóch połówek, a mianowicie strony dyszy i strony wyrzutnika. Każdego dnia mechanicy pracują nad nowymi narzędziami. W SKS-GERMNAY wyprodukowano już około 2000 form wtryskowych do produkcji akcesoriów rowerowych.

Krok 6: Surowiec nadający się do recyklingu

Granulat z tworzywa sztucznego jest przechowywany na przykład w dużych silosach. Używa się termoplastycznych tworzyw sztucznych, które można topić i ponownie formować. Mechaniczne kruszenie pozwala na całkowity recykling tworzywa sztucznego w sposób energooszczędny. Granulat z recyklingu może być następnie wykorzystany jako surowiec do produkcji nowych wyrobów.

Krok 7: Pod presją

Z silosu granulat przechodzi przez system rur do jednej z wtryskarek. Podobnie jak w maszynce do mięsa, plastik jest teraz obracany i podgrzewany. Pod ciśnieniem gorąca masa plastyczna wtryskiwana jest do wcześniej zainstalowanej formy wtryskowej, gdzie twardnieje, a następnie jest wyrzucana z wydrążonej formy jako gotowy błotnik.

Krok 8: Ruszaj w świat

Po kontroli jakości MUDROCKER są pakowane i gotowe do wysyłki na cały świat. Następnym razem gdy, będziesz w sklepie rowerowy przeglądał dostępne błotniki to będziesz wiedział, z jaką starannością zostały stworzone.

Powyższy tekst powstał we współpracy z SKS-GERMANY. Jest to producent znany z wysokiej jakości produktów. Filozofią firmy jest, aby poprzez wysoką jakość produktów i stosowane procesy produkcyjne minimalnie oddziaływać na zasoby naturalne, a tym samym przyczyniać się do ochrony środowiska.

SKS-GERMANY Wyprodukowane w Niemczech – wykonane z miłością!

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

1 komentarz

  • Reply Maciej 18 kwietnia, 2023 at 19:40

    Pięknie, zabawy chronionym gatunkiem, tylko na potrzeby zdjęcia dla reklamy błotnika

  • Dodaj komentarz.

    Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj