Limitowane Sidi Ergo 3 Carbon Vernice – dostępne!

Liquigas to jedna z najbardziej znanych drużyn startująca w cyklu WorldTour. Team o tyle szczególny dla każdego polskiego kibica, że ściga się w nim się w nich aż 3 naszych rodaków. Wszystkich fanów Sylwestra Szmyda, Macieja Paterskiego czy Macieja Bodnara na pewno ucieszy fakt, że od dziś w sprzedaży dostępne będą limitowane buty Sidi Ergo 3 Carbon Vernice w oficjalnych barwach włoskiej drużyny!


O firmie Sidi mieliśmy już okazję pisać na naszym blogu wielokrotnie, zarówno w kontekście ubiegłorocznych targów Eurobike jak i butów przeznaczonych specjalnie do triathlonu. Team Liquigas jako zespół w pełni wspierany przez markę Sidi od 8 lat cieszy się u Dino Signorego specjalnymi względami. Zawodnicy włoskiej drużyny, mają okazję ścigać się w specjalnie przygotowanych kolorystycznie butach Sidi Ergo 3 Carbon Vernice. Mimo, że normalnie nie są one dostępne w sprzedaży detalicznej, to w tym roku włoska firma zrobiła wyjątek wypuszczając na rynek limitowaną edycję, tego doskonałego kolarskiego obuwia. Buty w sprzedaży dostępne są od dziś, jednak zanim trafią w pierwsze ręce kolarskich fanów przedstawiamy kilka zdjęć!

Sidi Ergo 3 Carbon Vernice, to najwyższy model buta przeznaczonego do wyczynowej jazdy szosowej, w których ścigają się zawodnicy teamu Liquigas. Vent Carbon, to całkowicie nowa podeszwa opracowana przez inżynierów SiDi. Lżejsza od poprzedniej podeszwy carbon lite. Wlot powietrza zlokalizowany z przodu, zapewnia przyjemne uczucie chłodu i bardzo dobrą wentylację stopy. Powietrze przepływa za pośrednictwem specjalnych kanałów zlokalizowanych w podeszwie i wylatuje tuż za śródstopiem. Specjalnie pod kątem nowej technologii SIDI zmodyfikowało część podeszwy i wkładkę w samym bucie. System Air Vent może być zamykany bądź otwierany w razie potrzeby. Przy tworzeniu podeszwy kierowano się uzyskaniem jak największej sztywności przy jak najmniejszym wpływie na krążenie w stopie. Umożliwiło to uzyskanie doskonałego transferu mocy na pedały, a z drugiej strony bardzo wysokiego komfortu jazdy. Podeszwa Vent Carbon zapewnia niewielki zakres elastyczności w okolicy palców, pozostając jednocześnie maksymalnie sztywną w okolicach śródstopia.

Wierzchnia część buta wykonana została ze specjalnego materiału Lorica® Vernice zbudowanego z mikrowłókien. Jego gładka, zewnętrzna struktura sprawia, że brud i woda nie przywierają do powierzchni buta. Za pewne trzymanie stopy odpowiada system Adjustable Heel Retention Device, dzięki któremu możliwe jest regulowanie objętości tylnej części buta, tuż nad piętą. System usztywnia jego tylną cześć i umożliwia lepsze dopasowanie buta w tej strefie. Tym samym but nie ma możliwości przesuwania się podczas agresywnych sprintów, czy trudnych siłowych podjazdów. System jest regulowany za pomocą dwóch niezależnych wkrętów.

Zapianie odbywa się za pomocą 3 sprawdzonych systemów SIDI – klamry Caliper Buckle, rzepa ze zintegrowanymi ząbkami polimerowymi High Security Velcro i systemu Tecno II zaopatrzonego w żyłkę polimerową oraz zapadkową klamrę dla możliwie najlepszej dystrybucji siły zaciśnięcia. Wszystko to sprawia, że but trzyma się niezwykle pewnie na stopie, gwarantując doskonały transfer siły wkładanej w pedałowanie.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj