Marcin Motyka Mistrzem Świata E-Bike 🏆 !

Nie te oficjalne, bo UCI nie interesuje się jeszcze tą dyscypliną, ale słynny austriacki ośrodek narciarski Ischgl zgromadził światowej klasy riderów w tym wielu krajowych mistrzów klasycznych maratonów MTB!

Wszystko zaczęło się od brutalnego wyścigu eliminacyjnego z wysokości 2300 metrów nad poziomem morza,
więc dla zawodnika z Beskidów, takiego jak Marcin Motyka, który rzadko ściga się powyżej 1000 metrów – to było mega wyzwanie dla płuc.

Pomimo wszystkich trudności, Marcin zajął 3 miejsce na swoim E-Thunderbirdzie. To wyczyn, bo był jednym z 240 zawodników biorących udział w wyścigu!

Finalny dzień wyścigu … po rozgrzewce Marcin odkrył, że lista startowa 'nie istnieje’ i zaczął wyścig z 3rzędu, wraz ze wszystkimi rywalami. Dokonał cudów na podjeździe, odrywając się od peletonu, trzymał się w pierwszej piątce zawodników. Z powodu upadku innego zawodnika na wąskim odcinku Marcin stracił trochę czasu, a co ważniejsze – rytm. Kilka pozycji w dół, ale to jeszcze nie był koniec – Marcin kocha ściganie i wie, że wszystko rozstrzyga sie dopiero na linii mety!
Ostatecznie Marcin zdobył tytuł Mistrza Świata w swojej kategorii wiekowej oraz zajął 4 miejsce w kategorii Open. Spektakularny duch sportowy!