Kolarze Dobre Sklepy Rowerowe Author Pszczyna otwierają sezon 2018

Kolarze drużyny Dobre Sklepy Rowerowe Author Pszczyna otwarli sezon szosowy 2018 startem w Ślężańkim Mnichu! 8 kwietnia kolarze zameldowali się w Sobótce. Pogoda była słoneczna ale wiał silny wiatr skutecznie utrudniający rywalizacje. Jako pierwsi na starcie stanęli juniorzy Michał Wenglorz oraz Dominik Rudzki. Zaznaczyć należy, że był to pierwszy start w życiu Dominika, któremu nie udało się ukończyć rywalizacji. Michał uplasował się na 46 pozycji.

Następnie na trasę wyruszyli juniorzy młodsi wraz z naszym reprezentantem Adamem Szczotką, który nie ukończył rywalizacji. W gronie młodzików Grzegorz Orzyszek uplasował się na 96 miejscu. W juniorkach młodszych Małgorzata Manowska po problemach technicznych z rowerem skończyła wyścig na 40 miejscu. Swój pierwszy start w orlikach, wśród najlepszych polskich zawodników przeżył Bartosz Marek, który rywalizacji niestety nie ukończył z powodu defektu.

Start ten był pierwszym przetarciem naszych zawodników i kolejną cenną nauką kolarstwa, zawodnicy są zmotywowani i już z niecierpliwością  wyczekują następnych startów.