Wilk-mechanik, warsztaty i zdobione dzwonki

Na Blogu Rowerowym opisuję ciekawe projekty rozmaitych twórców, wynalazców i projektantów, pokazuję to, co mnie inspiruje i co uważam za godne uwagi. Sama również mam przyjemność brać udział w różnego rodzaju rowerowych inicjatywach, stawać się częścią akcji lub je współorganizować – jak choćby wspomniane tu warsztaty i prezentacja w ramach Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT of STH w BWA Wrocław czy w te BWA Jelenia Góra, prowadzone wspólnie z Piotrem Węcławskim z Centrum Rowerowego Lidberg (o których z kolei wspominałam tutaj). W ostatnim czasie również zebrało się kilka nowin, które postanowiłam zebrać w jednym poście, by podzielić się nimi z Wami.

Wilk Gerwazy i wiewiórka Lusia zapraszają na rowery!

Piotr z CR Lidberg nadal z powodzeniem kontynuuje swoje edukacyjno-rowerowe zajęcia, ucząc maluchy reperowania dętek, rozpoznawania znaków drogowych, edukując w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Wspólnie stworzyliśmy rowerową kolorowankę, której był pomysłodawcą. Książeczka bawi i uczy (oprócz rowerowej edukacji jest tu też miejsce na naukę czytania). Jej bohaterowie, wraz z innymi elementami wyrysowanymi przeze mnie, na stałe zagościli w warsztatowym repertuarze pojawiając się na fartuszkach, planszach i zakładkach do książek. Informacje i zdjęcia z warsztatów z cyklu „Lidberg dzieciom” można znaleźć na profilu marki Lidberg, a więcej zdjęć samej kolorowanki – tutaj.

 

lidberg_kolorowanka

 

DISCOUNT WEDDING DRESSES

rowerowo_lidberg3

lidberg2

 

Dwa koła i moc wyobraźni w Bośni i Hercegowinie

Kolejna akcja, w której będę uczestniczyć w najbliższym czasie, to festiwal street artu w Mostarze. Gdy zostałam zaproszona do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, postanowiłam zaproponować coś w swoim stylu czyli połączenie sztuki z tematyką rowerową. W ramach festiwalu organizuję kreatywny warsztat rowerowy na Dzień Dziecka (kolejny z cyklu „Dwa koła i moc wyobraźni”, jak zawsze wzbogacony o inne, nowe elementy), w trakcie mojego pobytu w mieście ze słynnym mostem powstanie też malowidło o tematyce rowerowej. Jeśli ktoś z Was przypadkiem planuje na przełomie maja i czerwca wyprawę do Bośni i Hercegowiny (albo do Chorwacji – też po drodze), zapraszam do zawitania na miejsce, do młodzieżowego centrum OKC Abrašević i na ulice Mostaru, gdzie powstawać będą kolejne murale tworzone przez uczestników festiwalu.

Więcej aktualności dotyczących całej akcji – tutaj (oprócz informacji w języku bośniackim są tu także filmy i program działań).

mostar_streetart

 

A na deser – rowerowe dzwonki

W międzyczasie pracowałam również nad nową serią ręcznie zdobionych dzwonków. Pierwsza powstała trochę eksperymentalnie, potem dzwonki znalazły się w książce Two Wheels poświęconej rowerowemu designowi, a po jakimś czasie dostawałam wiadomości z zapytaniami o kolejne. Postanowiłam więc wznowić tworzenie dzwonków na zamówienie i przy okazji wyrysować nową serię. Całość dostępna jest tutaj.

bike_bells_magic_suitcase

cats_rysio_kwadrat

A kiedy nie maluję i nie projektuję (i nie piszę postów na Bloga Rowerowego ;))? Oczywiście, wsiadam na rower. :) O akcji w Mostarze niebawem opowiem więcej, zachęcam więc do śledzenia aktualności i, tradycyjnie, do dzielenia się spostrzeżeniami.

 

Dodaj komentarz przez Facebook

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *